PRODÜKSİYON

PRODÜKSİYON

Castel Medya, sinema televizyon alanında üretilen doğru senaryoları tespit ederek, doğru isimler ve doğru projelerle bir araya getirmek amacıyla faaliyet göstermektedir. Castel Medya Proje Tasarım Ofisi, sektörün en tanınmış isimleri ile birlikte birçok başarılı işlere imza atmış ve atmaya devam etmektedir.  Yıllarca ekran gerisinde yapımların cast ve yapım sorumlusu olarak çalışmış olan ekibimiz, televizyon sektöründeki pek çok oyuncuyla proje bazlı da olsa birlikte çalışmışlardır. Bu çalışmaları esnasında onlarca genç oyuncu adayı ve senaryo yazarı ile de tanışmışlardır. Doğru senaryo ile doğru ismin bir araya gelmesi sonucu başlatılan projelerin çok başarılı olduğunu, günü kurtarma amacıyla başlatılan diğerlerinin ise hayal kırıklığıyla sonuçlandığını gözlemlemişler ve buralarda edindikleri tecrübe ve sanat camiasından tanıdıkları ünlü isimlerin teşvikleri sonrasında, ekran önü ve gerisindeki yeni isimlere birebir destek olabilmek amacıyla Castel Medya’yı kurmaya karar vermişlerdir..

Castel Medya Proje Tasarım Ofisi, profesyonel ekibimiz önderliğinde aşağıdaki alanlarda faaliyet göstermektedir:

Televizyon Programları

Dünya genelinde en çok televizyon seyreden ülkelerden biri olmamıza rağmen sektörümüz, kendimize ait program formatları üretmekte zorlanmaktadır. Yabancı menşeli pek çok program, ülkemiz insanına adapte edilemediğinden ve yerel unsurlarla desteklenemediğinden başarısız olarak yayından kalkmaktadır. Büyük bir hevesle başlatılan bu programlar, hayal kırıklığı olarak tozlu raflardaki yerini almaktadır.

Castel Medya Proje Tasarım Ofisi, tamamen yerli bir formatla üretilmiş, yeni fikirlerin sergilendiği televizyon programı projelerini desteklemektedir. Başarılı olabilecek formatlar için her türlü sponsor desteğini vererek, doğru projeyi doğru kanallar ile buluşturmaktadır. Uzun ömürlü olabileceğine inanılan özgün projeler ile yola çıkılmakta ve yapımcı desteği sağlanarak başarılı bir yayın serüvenine adım atılmaktadır.

Dizi / Filmler

Ülkemizde her yıl binlerce dizi film senaryosu yazılmakta ve bunların çok azı kabul görerek, evlerimize konuk olmaktadır. Pek çok başarılı senaryo; başarısız oyuncu, başarısız yapımcı ya da uygun televizyon kanalı ile dizinin gösterileceği zaman diliminin uygun olmaması gibi nedenlerle, birkaç bölüm sonra yayından kalkmaktadır. Tersi durumlar da çok yaşanmakta, Türk seyircisinin nabzı dikkate alınmadan üretilmiş senaryolar, yetenekli oyuncular ve castinge rağmen, izleyici tarafından kabul görmeyip başarısız olmaktadır. Dizi film sektöründe, başarılı bir yapım için öncelikle doğru senaryonun tespiti çok önemlidir.

Castel Medya senaryo okuma departmanı tarafından incelenen ve başarılı bulunan senaryolar, ekibimiz tarafından nihai olarak değerlendirilmektedir. Onay verilen senaryolara uygun oyuncular ve yapımcılar bulunarak, televizyon kanalları ile sözleşme imzalanmaktadır. Dizinin başarılı olması için oyuncuların her türlü ihtiyacı için çözümler üretilmekte, gerekli eğitimler birebir verilmektedir.

Dizinin kitle iletişim kanallarıyla tanıtımı ve PR çalışmaları özenle gerçekleştirilmektedir. Diziye en uygun kanal, gün ve saat planlaması da hassasiyetle yapılarak iz bırakacak bir yapım ortaya çıkarılmaya çalışılmaktadır. Castel Medya’nın bu çalışmaları doğru senaryo, doğru oyuncular, doğru yapımcı, doğru yönetmen, doğru kanal ve doğru zaman dilimini bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Her alanda doğru tercihin yapılması, üretilecek dizi filmin seyirci tarafından kabul gören bir yapım olmasını sağlayacaktır.

Sinema Filmleri 

Son yıllarda, yerli sinema filmlerine olan rağbet oldukça artmış, halkımızın samimi bulduğu doğru isimlerden oluşmuş projelere destek olduğu görülmüştür. Doğru projeler, milyonlarla ifade edilen seyircileri sinema salonlarına çekmekte ve sinema sektörü çalışanlarına ciddi gelirler getirmektedir. Senaryo yazarları tarafından hazırlanan başarılı senaryolar, yapımcılara ulaşamadığından dolayı olgunlaşamadan kaybolup gitmektedir. Castel Medya Proje Tasarım Ofisi, özgün senaryo yazarlarının hazırladığı senaryoları değerlendirerek başarılı olabileceğine inandığı senaristlerle ünlü film yapımcılarını bir araya getirmektedir. Başarılı bir sinema filmi için gerekli oyuncu desteği de sağlayan firmamız, pek çok başarılı sinema filmi üretmiş ve sinema sektöründe tanınan yapımcılarla müşterek çalışarak başarının kapısını aralamaktadır. Castel Medya Proje Tasarım Ofisi, yeni yüzlere, özgün projelere ve yeni senaristlere tam destek sunarak, sinema ve televizyon alanındaki açıkları kapatmak gayretindedir. Bir ajanstan çok daha fazlası olma iddiasıyla, birebir ilgilendiğimiz kişi ve projeleri, sektörde başarılı ve bilinen isimler haline getirmek Castel Medya proje tasarım ofisinin vizyonu haline gelmiştir.